- pokud si pořídíte pekinéze s PP, neznamená to ještě automaticky, že máte chovného psa / fenku a budete moci mít štěňátka s PP. Pokud tedy plánujete v budoucnu štěňátka, je absolvování bonitace základním chovatelským úkonem potřebným pro další postup.

- pro zařazení jedince pekingského palácového psíka do chovu v ČR / uchovnění je potřeba úspěšně absolvovat bonitaci a to v jednom ze 3 chovatelských klubů v ČR. Kluby si na základě písemné dohody vzájemně uznávají chovné jedince.

- bonitace je akt, kdy (mezinárodní) rozhodčí, který je členem bonitační komise prohlédne a zhodnotí psa dle platného standardu FCI a bonitační komise pak podle zjištěného rozhodne, zda je či není vhodné, aby byl jedinech zařazen do chovu a chovně využíván. Výsledek platí po celý život psa a je neměnný.

Podmínky pro připuštění psa/feny pekinéze k bonitaci v PK:

- pes / fena musí být ve věku nejméně 12 měsíců
- musí být klinicky zdráv a v dobré psychické a fyzické kondici
- na jedinci nesmí být proveden chirurgický zákrok na odstranění nebo zakrytí anatomických či exteriérových vad, které by byly dle standardu FCI důvodem k vyloučení z chovu

Termíny bonitací v Pekinéz klubu, z.s.:

• 10. února 2024 při klubové výstavě (Karlštejn)

• 27. července 2024 v Brtnici

• 9. listopadu 2024 při klubové výstavě (Malé Kyšice)

po předchozí dohodě je možný i individuální termín - kontaktujte HPCH

Přihláška na bonitaci v Pekinéz klubu, z.s. - vyplňte 2x bonitační kartu, přiložte oboustrannou fotokopii PP a doklad o zaplacení poplatku za bonitaci (500,- Kč) na účet klubu 2801306017/2010 a odešlete na adresu HPCH Pekinéz klubu, z.s.

Přihlášku je vždy možné vyplnit a poplatek zaplatit i na místě akce.

- po absolvování bonitace zapíše HPCH Pekinéz klubu, z.s. výsledek do PP psa / feny a zašle PP k přeregistraci na plemenou knihu ČMKU. Přeregistrace psa / feny do chovu je zpoplatněna - 242,- Kč

- psovi / feně bude na plemenné knize zaznamenáno do PP, že je chovným jedincem a bude mu do zápisového čísla přidáno poslední dvojčíslí roku, kdy byl do chovu zařazen - např. pokud dosud bylo zápisové číslo CMKU/PPP/ 3333/22 bude od této doby přeregistrace CMKU/PPP/3333/22/24
Bonitační řád Pekinéz klubu, z.s.
Bonitační karta - soubor PDF        slouží současně jako přihláška
Bonitační karta - soubor DOC      slouží současně jako přihláška